Rithbeo Fun Run

May 22, 2016


Results by Total Timing - info@totaltiming.ie - www.totaltiming.ie

Final Team Results

5K

Team - ORMONDE LEISURE CLUB Finish Position - 1

Team Score (places): 45

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     31  MICHAEL JOHNSON                                M       2          2       16:30        16:30
      2     30  VAL GUNNER                                     M       3          5       16:45        33:15
      3     32  DEAN ROWE                                      M       6         11       17:22        50:37
      4     29  JANETTE BORAN                                  F      34         45       21:55      1:12:31

Team - TEAM HERMITAGE Finish Position - 2

Team Score (places): 56

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     58  ROBBIE MCGEE                                   M       1          1       16:23        16:23
      2     59  JOHN NOLAN                                     M      12         13       18:13        34:35
      3     57  OISIN MACCINNEIDE                              M      16         29       19:13        53:48
      4     60  SARAH NOLAN                                    F      27         56       20:30      1:14:18

Team - KILKENNY ACTIVE CLUB SENIORS Finish Position - 3

Team Score (places): 64

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     20  MATT ZIELINSKI                                 M       9          9       17:58        17:58
      2     19  KIERAN POWER                                   M      14         23       18:29        36:27
      3     17  CAOILTE MALONE                                 F      15         38       18:41        55:07
      4     18  NICHOLA NOLAN                                  F      26         64       20:17      1:15:24

Team - JOHN MURPHY BUTCHERS Finish Position - 4

Team Score (places): 110

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     13  MICHAL MISZKURKA                               M      22         22       19:35        19:35
      2     14  JOHN MURPHY                                    M      24         46       19:43        39:18
      3     15  ARRON MURPHY                                   M      28         74       20:33        59:50
      4     16  MARY MURPHY                                    F      36        110       22:16      1:22:06

Team - KILKENNY ACTIVE CLUB JUNIORS Finish Position - 5

Team Score (places): 127

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     24  JOHN KEARNS                                    M      18         18       19:26        19:26
      2     22  LEANN BUTLER                                   F      30         48       21:11        40:37
      3     23  NIALL GIBBONS                                  M      39         87       22:27      1:03:03
      4     21  KELLIE MULLAN                                  F      40        127       22:27      1:25:29

Team - GLANBIA DREAM TEAM Finish Position - 6

Team Score (places): 139

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1      7  PADDY O' KEEFFE                                M       5          5       16:54        16:54
      2      5  PAUL KELLY                                     M      25         30       20:16        37:10
      3      6  ELIZABETH MUNNELLY                             F      53         83       24:24      1:01:33
      4      8  BRÍD QUIRKE                             F      56        139       25:15      1:26:48

Team - THE SPRINGHILL SPRINGERS Finish Position - 7

Team Score (places): 158

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     69  CRAIG BYRNE                                    M       7          7       17:47        17:47
      2     71  BRENDAN KAVANAGH                               M      13         20       18:15        36:01
      3     72  SEAMUS O CARROLL                               M      63         83       25:39      1:01:39
      4     70  ANN BYRNE                                      F      75        158       27:46      1:29:24

Team - GUINEY'S KILKENNY Finish Position - 8

Team Score (places): 171

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1      9  ANTHONY FREHILL                                M       4          4       16:50        16:50
      2     12  BRENDAN SHORTT                                 M      38         42       22:23        39:12
      3     10  NIAMH O'KEEFE                                  F      51         93       23:58      1:03:10
      4     11  DYLAN O'NEILL                                  M      78        171       29:35      1:32:44

Team - LEAVE ONLY PAWPRINTS Finish Position - 9

Team Score (places): 196

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     25  PETER DOLAN                                    M      31         31       21:32        21:32
      2     28  MARTINA WALSH                                  F      48         79       23:33        45:05
      3     27  ANNETTE FITZPATRICK                            F      55        134       24:43      1:09:47
      4     26  PATRICIA DWAN                                  F      62        196       25:35      1:35:21

Team - ST LUKES FLYERS Finish Position - 10

Team Score (places): 200

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     42  MARIA CORMACK                                  F      29         29       21:05        21:05
      2     44  MARY MURPHY -EAST                              F      41         70       22:28        43:33
      3     43  LORRAIN LOWLOR                                 F      58        128       25:21      1:08:53
      4     41  GERALDINE CLARK                                F      72        200       27:24      1:36:17

Team - CAULFIELD'S SUPERVALU Finish Position - 11

Team Score (places): 219

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1      3  JARROD LAWLOR                                  M      44         44       23:07        23:07
      2      2  TOMMY BARCOE                                   M      46         90       23:28        46:35
      3      1  EMMA BALDWIN                                   F      64        154       26:01      1:12:36
      4      4  EUGENE O BRIEN                                 M      65        219       26:02      1:38:37

Team - PEOPLEWON'TCATCHUS Finish Position - 12

Team Score (places): 220

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     35  EAMON O'CONNOR                                 M      11         11       18:09        18:09
      2     33  JOHN BRENNAN                                   M      50         61       23:48        41:57
      3     36  URSZULA ZIELISNKA                              F      79        140       29:38      1:11:34
      4     34  ANITA MORIARTY                                 F      80        220       29:38      1:41:11

Team - STATESTREET Finish Position - 13

Team Score (places): 226

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     55  DENIS O' SULLIVAN                              M      17         17       19:18        19:18
      2     54  CIARAN MULLAN                                  M      60         77       25:27        44:45
      3     53  SINEAD KELLY                                   F      66        143       26:17      1:11:01
      4     56  ANN MARIE RHATIGAN                             F      83        226       29:56      1:40:56

Team - ST. CANICES CREDIT UNION 1 Finish Position - 14

Team Score (places): 231

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     46  DEIRDRE DOYLE                                  F      45         45       23:09        23:09
      2     47  EMMA STONE                                     F      54         99       24:29        47:37
      3     45  NIAMH CARROLL                                  F      59        158       25:25      1:13:02
      4     48  PAULINE TYNAN                                  F      73        231       27:32      1:40:33

Team - ST. CANICES CREDIT UNION 2 Finish Position - 15

Team Score (places): 406

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     52  OLGA MULLINS                                   F     100        100       36:15        36:15
      2     49  EVELYN BUTLER                                  F     101        201       36:16      1:12:31
      3     50  ELEANOR CONNOLLY                               F     102        303       36:18      1:48:48
      4     51  MOLLY DRENNAN                                  F     103        406       36:18      2:25:06

Team - PWC Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     38  TOM LARKIN                                     M      37         37       22:17        22:17
      2     39  BRENDAN O'NEILL                                M      47         84       23:33        45:49
      3     37  JANE DEVLIN                                    F      52        136       24:08      1:09:56

Team - THE DREAMERS Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     63  AOIFE ELLIOTT                                  F      71         71       27:23        27:23
      2     62  HELENA DEEGAN                                  F      85        156       30:32        57:55
      3     64  CAROL GOREY                                    F      99        255       35:51      1:33:46

Team - THE PAST PUPILS Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   O'all      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     66  EMMA BRESLIN                                   F      93         93       32:36        32:36
      2     65  PATRICIA BOURKE                                F      94        187       32:37      1:05:12